Zápis do 1.ročníku - duben 2024

V době, kdy už je zima definitivně pryč a vítáme jaro, přicházejí do základních škol rodiče se svými předškoláčky, aby je zapsali do 1. ročníku následujícího školního roku. Je to jeden z důležitých milníků v životě dítěte, na který jsou budoucí prvňáčci pečlivě připravováni v mateřských školách a také doma. I v dubnu 2024 tedy proběhl ZÁPIS. V naší škole nesl název VESMÍRNÝ. Všude jste mohli vidět rakety, planety, astronauty a mimozemšťany. Současní žáci pro ty budoucí totiž pod vedením svých učitelek vytvořili spoustu nápaditých a technicky velmi zdařilých výkresů a prostorových prací. Vznikl také krásný fotokoutek, ve kterém si rodiče mohli pořídit fotografii svého budoucího prvňáčka, jak letí v raketě, nebo se ve skafandru vznáší vesmírným prostorem. Děti při samotném zápisu ukázaly, jak vyslovují české hlásky, jak se orientují v prostoru, jak dokáží překreslit obrázek, poznat barvu či geometrický tvar… Prokázaly i celou řadu dalších znalostí a dovedností, a tak byly úspěšně zapsány. Do 1. ročníku školního roku 24/25 nastoupí dvě první třídy o více než dvaceti žácích. Přejeme jim na cestě ke vzdělání mnoho radosti z každého dílčího kroku, spokojenost mezi kamarády a hlavně zdraví. Totéž přejeme i všem ostatním školákům. Ať se Vám všem daří!

Fotografie ze zápisu najdete zde.