Divadélko pro školy Hradec Králové - Ezopovy bajky

Ve středu 10. 4. 2024 se velká tělocvična naší školy proměnila v divadlo. Malé „jeviště“ ozdobily kulisy a obsadili herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové. Improvizované hlediště naplnili žáci 1. – 3. ročníku, kteří s napětím očekávali, jaký příběh se před nimi bude odehrávat.
Představení bylo věnováno bajkám, které dětem připomněly důležité životní poučky. Z bajky O lišce a sýru se dozvěděly, že lichotky nemusejí být myšleny vážně, bajka O zajíci a želvě zase poukázala na to, že když se někdo vychloubá a povyšuje, může se mu to vymstít, a poslední bajka O orlu a hovniválovi přinesla krásný příklad toho, že skutečné odhodlání překoná všechny překážky. Celé představení bylo doprovázeno krátkými chytlavými písničkami s jednoduchou melodií, kterou jsme si po krátké chvíli všichni broukali.
Bylo hezké sledovat, že se děti nejen pobavily, zasmály a zazpívaly si, ale odnesly si i důležitá ponaučení, což dokázaly při následných diskuzích ve třídách.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.