Tábor DDM 2020 - Kytlice

Tento rok jsme se rozhodli pro změnu. Šumavský Špičák jsme vyměnili za malou obec Kytlice v okrese Děčín. Z Nejdku vyrážel autobus zaplněný do posledního místa a tradá za novým dobrodružstvím. V Kytlicích jsme měli ubytování v penzionu U Skály, které nás velmi příjemně překvapilo. Areál penzionu je pro děti jedna báseň. Krásné velké dětské hřiště, sportovní hřiště, veliká bublinová trampolína a v neposlední řadě bazén. Po příjezdu jsme se ubytovali v pěkných pokojích s koupelnami. Po večeři jsme děti rozdělili do čtyř družstev, vymýšlely se názvy družstev, znaky a pokřiky.

Celý týden jsme měli krásné počasí od rána do večera. V pondělí jsme se vyrazili k nejbližšímu lesnímu rybníku vykoupat, v úterý jsme pak šli vyzkoušet Bělský rybník, který byl trochu vzdálenější, ale byla to krásná, osmikilometrová procházka lesem. Cestou zpátky jsme se zašli podívat na vodopády, které byly bohužel vyschlé. Večer proběhla první diskotéka. Ve středu bylo hlavním programem lesní divadlo  v Mlýnech – Kytlice, kde se hrála pohádka o princezně a bylo to naprosto úžasné. Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu do Sloupu v Čechách, kde jsme absolvovali prohlídku hradu. To byl opět velmi zajímavý zážitek. Poté jsme se šli zchladit na místní koupaliště. Večer proběhl očekávaný Bobřík odvahy. V pátek jsme jeli vlakem na koupaliště do Benešova nad Ploučnicí. Kromě těchto hlavních bodů programu jsme celý týden soutěžili o táborové peníze, které děti dostávaly za výhry, různé dobré skutky, služby apod. Ty proměnily v sobotu odpoledne v táborovém obchůdku za pěkné věci, které jsme nakoupili.

Byl to úžasný týden plný zábavy, sportu, výletování a kamarádství. Děti byly báječné, místo se nám velmi líbilo a doufáme, že budeme moci přijet zase za rok.

tým DDM při ZŠ Nejdek, Karlovarská