Březnové akce školní družiny

Beseda o životě dravců
V březnu si děti ze školní družiny užily zajímavou a hlavně naučnou besedu se členem Záchranné stanice živočichů DROSERA. Hostem besedy, která nesla název ŽIVOT DRAVCŮ, byl pan V. Babič, který s sebou přinesl na ukázku i malou sovičku. Děti nadšeně poslouchaly spoustu zajímavostí o životě dravců, ale i o jejich ohrožení ve volné přírodě. Velkým překvapením na závěr odpoledne bylo, že si děti mohly v ochranné rukavici vzít na ruku sovičku a něžným pohlazením jí poděkovat za její trpělivost. Poděkováním byly pro pana Babiče spokojené tváře dětí a velký potlesk. Fotografie zde.

Výzdoba truhlíku na náměstí
Další společnou akcí, do které se zapojila i naše školní družina, byla akce RC Zvoneček - Radovánek. Úkolem bylo ozdobit velikonočními dekoracemi truhlíky na našem náměstí. Byla to výzva a motivace pro paní vychovatelky, ale především pro děti, které mají spoustu nápadů a fantazie. Společně jsme se pustili do tvoření a vyrábění.
Aprílové počasí si s námi pohrálo, při zdobení nás zábly ruce, ale to nás nezastavilo. Myslíme si, že se nám to povedlo. Všichni jsme z této akce měli radost. Doufáme, že snahu našich dětí ocení i občané našeho města.