Dubnové akce v ŠD 2022

Na začátku dubna přišel pán ve fraku, s cylindrem a černou hůlkou. Byl to kouzelník, který nás pozval do světa kouzel. Děti svým kouzelnickým uměním ihned uchvátil. Po celé představení děti pozorovaly jeho šikovné ruce a snažily se odhalit kouzelnické triky. Nakonec ho odměnily velkým potleskem a spokojeným úsměvem. Následující dubnovou akcí bylo putování za velikonočním zajíčkem. V pátek po Velikonocích, kdy se konečně umoudřilo počasí, jsme s dětmi vyrazili na školní zahradu. Hra, kterou jsme si pro děti připravily, měla dvě části. V té první děti v družstvech vyhledávaly otázky a odpovídaly na ně. Vše se týkalo Velikonoc a jejich tradic. V druhé části hry měly děti po odděleních úkol související s dávnou pověrou, že se na Velikonoce otvírají hory a vydávají poklady. Musely najít ten svůj, ukrytý na zahradě. Pokladem byl košík plný balíčků se sladkostmi. Fotografie z velikonoční akce nejdete zde. Duben jsme zakončili pálením čarodějnic. U nás v družině se tento zvyk stal tradicí. Odpoledne jsme s dětmi pálili čarodějničky, které si předem namalovaly. Pak následovalo opékání vuřtů, chlebů a rohlíků. Dětem se u ohně velmi líbilo a odpoledne jsme si naplno užili. S akcemi pro děti nekončíme a hned první květnový pátek jsme se vydali z pohádky do pohádky. A o tom zase příště.