Akce ŠD z konce školního roku 21/22

Co se dělo ve školní družině?
Na začátku června nás po dlouhé době potěšil svou návštěvou pan Pohoda a jeho Divadlo z bedny s pohádkou o neposlušném pejskovi Toníkovi. Příběh pejska děti natolik zaujal, že herce odměnily bouřlivým potleskem a širokými úsměvy na tváři. Několik fotografií najdete zde.

Následující červnový pátek jsme uspořádaly zábavný kvíz ze světa pohádek. Děti na školní zahradě hledaly a následně odpovídaly na záludné otázky a na konci celé pohádkové cesty je čekala sladká odměna spolu s osvědčením o účasti na tomto kvízu. Na fotografie se můžete podívat zde.

Další zdařilou akcí naší družiny byla návštěva služebního psa PČR a jeho psovoda. Předvedli nám své dovednosti jak při zásahu, tak i při zadržení pachatele. Chvílemi děti údivem a napětím ani nedutaly a ukázku práce psovoda si náramně užily. Tímto bychom také chtěly psovodům poděkovat za přínosný zážitek. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Na závěr tohoto školního roku jsme uspořádaly tradiční lehkoatletický trojboj, kde si děti zasoutěžily v hodu do dálky, běhu na 60 metrů a skoku do písku. Děti bojovaly ze všech sil o každý bod, který by jim přinesl medaili. Jsme rády, že covidová doba skončila a my jsme opět mohly dětem zpříjemnit pobyt v družině vzdělávacími, kulturními, sportovními, ale i zábavnými akcemi. Fotografie najdete zde.