Za hvězdou Davidovou 30.9.2022

Pátek 30.9. byl pro žáky 8.ročníku naší školy vstupem do historie. Projektový den v rozsahu šesti vyučovacích hodin byl zaměřen na komplexní seznámení s historií židovského národa od starověku po současnost. Průvodcem dne byl pan Radek Hejret. Společně se žáky definovali pojem holocaust – šoa, projevy antisemitismu jako specifické formy rasismu, vysvětlili si základy náboženské a rasové nesnášenlivosti, hledali příčiny holocaustu a současného antisemitismu. Paní RNDr. Michaela Vidláková, která byla jako dítě umístěna do koncentračního tábora v Terezíně, se stala nositelkou autentického příběhu pamětníka holocaustu za použití dobových dokumentů včetně originálních video dokumentů. V závěrečné části se osmáci seznámili se státem Izrael, s jeho specifiky, vývojem a směřováním. Celý pořad byl velmi zajímavý, často silně emotivní. Paní Vidláková je obdivuhodná, vitální dáma. Děkujeme jí i panu Hejretovi za podnětný projektový den.

Fotografie z akce najdete zde.