Techmania Science Center Plzeň

Na středu 16. listopadu jsme se zvlášť těšili do školy, protože jsme jeli na výlet do Plzně. (Jednalo se o projektový den mimo školu v rámci projektu Šablony III - Společně se zlepšujeme.)
Ráno jsme si sice trošku přivstali, ale myslím, že to nikomu nevadilo. V loňském roce nám tuto akci totiž zkazil covid. Nikam se jet nemohlo. Teď jsme ale v sedm hodin již stáli na zastávce a vyhlíželi náš autobus. Když přijel, rychle jsme běželi zabrat nějaká dobrá místa. Dlouhou cestu jsme si krátili hrami, posloucháním hudby a jezením řízků od maminek. Pozorovali jsme čas a porovnávali ho se školním rozvrhem, abychom zjistili, kterou asi hodinu mají naši spolužáci ve škole.
Konečně jsme dorazili k veliké budově s nápisem „Techmania Science Center“. Vystoupili jsme z autobusu a šli dovnitř. Chvilku jsme čekali a potom jsme od paní učitelky dostali každý náramek a instrukce. A začali jsme se spolužáky zkoumat různé zajímavé stroje, přístroje a fyzikální jevy, byly tam i věci z matematiky, chemie, přírodopisu... Mohli jsme si tu vše vyzkoušet, nudit jsme se rozhodně nestihli. Spustili jsme ohnivé tornádo, vytvořili zdravý jídelníček, prošli nakloněným Titanicem a vyzkoušeli si různé obdivuhodné věci a pokusy. V protější budově se nacházelo Planetárium, kde jsme si mohli zkusit, jak funguje Měsíc, nebo kolik bychom vážili na jiných planetách.
Jsem moc ráda, že jsem zde byla a myslím, že jsou rádi i mí kamarádi, kteří si tuto poučnou exkurzi užili se mnou.

Fotografie z akce 15. a 16.11.2022 najdete zde.