Školní liga v laser game - 8.B

V letošním školním roce se konal 1. ročník školní ligy v laser game. Pořádal ji Laser game klub Karlovy Vary, který je členem České unie sportu. Pro školní ligu měl připravený speciální herní mód, v němž byl velmi důležitý postřeh, fyzická kondice, strategické myšlení a týmová spolupráce. Za naši školu se přihlásily 3 týmy po čtyřech žácích, všichni ze třídy 8. B. Celkem se z celého Karlovarského kraje přihlásilo 40 týmů. Začalo se hrát v říjnu, další kolo se uskutečnilo v listopadu a finále v prosinci.

Co je vlastně laser game? Je to strategická hra. Každý z hráčů je vybaven svou vlastní vestou a pistolí. Pistole má svítící čidlo. To je také na vestě na hrudi, zádech a ramenou. A právě to jsou místa, která se Vaši protihráči snaží po celý čas hry zasáhnout. Pokud se jim to podaří, Vaše vesta zhasne a budete na chvíli vyřazen ze hry. Po tuto dobu nemůžete být znovu zasažen a získáváte čas na útěk. Poté se vesta znovu aktivuje. Cílem hry je nasbírat co největší počet bodů, které získáte za přesně mířené zásahy.

Ve hře soupeřily vždy 4 týmy, které byly rozlišeny barvami vest a zbraní. Aréna byla vizuálně rozdělena do 4 barevných zón a v rohu každé z nich se nacházel 1 terč. Cílem týmu bylo deaktivovat co nejvíce terčů za 15 minut a také zasáhnout protihráče do vest a zbraní. Velmi důležitá byla předchozí týmová porada. Řešili jsme, kdo bude střílet na terče, kdo bude střelce bránit, jak se budeme přesouvat na různé pozice.

Body se přičítaly, ale i odečítaly. Pravidla byla nastavena jasně a kamerové záznamy byly nekompromisně prohlíženy zpětně. Stalo se tedy, že pořadí postupujících týmů do 2. kola se změnilo a my se po 2 dnech dozvěděli, že jsme postoupili.

Ve 2. kole se utkalo 8 týmů různých škol. Na ten den nezapomeneme, protože se nám ho podařilo vyhrát! Postoupili jsme do finále! Ve finále jsme hráli třikrát, pokaždé 4 týmy proti sobě. První i druhou hru jsme skončili druzí, měli jsme radost. Ale tu poslední jsme z nepochopitelných důvodů změnili taktiku, a to se nám stalo osudným. Nepodařilo se nám nahrát dost bodů, a proto jsme obsadili neoblíbenou bramborovou pozici. Možná Vám to přijde jako super umístění, být ze 40 týmů čtvrtí, ale my jsme byli zklamaní.

Ale v jednom máme jasno. Příští rok se přihlásíme znovu a budeme zase bojovat za naši školu! Jakub Filčák, Roman Lutsak, Patrik Slach, Tomáš Vokoun

Fotografie ze soutěže najdete zde.