Olympiáda v ČJ školní kolo 1.12.2022

Školní kolo 49.ročníku OČJ se uskutečnilo 1.prosince a zúčastnilo se ho 16 žáků 8. a 9.ročníku. Soutěž se vždy skládá z mluvnické a slohové části, každá z nich trvá 60 minut. Tak tomu bylo i letos. Žáci se maximálně soustředili a snažili se vyřešit poměrně zapeklité úlohy, které předpokládaly cit pro jazyk, znalosti z mluvnice, schopnost logicky uvažovat a smysluplně argumentovat. Ve slohové části soutěžící psali prózu na téma Na listopadu se mi líbí/ nelíbí… Mohli si zvolit libovolný slohový útvar. Některé práce byly opravdu velmi podařené - se správnou stavbou textu, s originální myšlenkou, pravopisně správně napsané… Za mluvnickou část mohli žáci získat maximálně 30 bodů, za sloh 20 bodů. Se skvělými 42 body se na 1.místě umístila Lucie Lindová z 9.A, 2.místo s 38 body obsadila Klára Bendová z téže třídy, na 3.-4.místě pak Veronika Cuhrová z 9.A a Adéla Hiklová z 9.B, které shodně dosáhly 31 bodů. Gratulujeme vítězkám, prvním dvěma budeme v dubnu držet pěsti v okresním kole OČJ. Všem účastníkům děkujeme za snahu a těšíme se na jubilejní 50.ročník.