Křížem krážem Křížákem (koupákem) 2023

Tradiční závod v přespolním běhu pro žáky I.stupně a MŠ uspořádal tým uč. Pavlíny Spaziererové ze ZŠ Nejdek, náměstí Karla IV. ve dnech 16. a 17.května 2023, a to mimořádně ne v lese na Křížovém vrchu, ale u koupaliště Limnická, a to důvodu těžby dřeva. Pro naše žáky to byla spíše výhoda, protože stačilo seběhnout z kopce a byli na místě startu. Na vlastní závod se třídy připravily s předstihem, trénovaly běh v terénu i na samotné trati. V den D pak se startovními čísly stáli závodníci na startu plni očekávání. Snažili se ze všech sil, aby podali co nejlepší výsledek. Překonali sami sebe a závod nevzdali! Zdatní sportovci věděli, jak hospodařit se silami, jak se chovat na trati i v cíli. Ostatní od nich mohli tyto znalosti odkoukat, poučit se. Pochvalu si rozhodně zaslouží VŠICHNI :-)

Na stupních vítězů stáli tito naši šikovní běžci:

1.ročník chlapci: 1.místo Petr Mžika, 3.místo Jakub Kolda

1.ročník dívky: 2.místo Ema Stoklasová, 3.místo Ella Křížová

2.ročník chlapci: 1.místo Antonín Hering, 3.místo Tomáš Baumgartl

2.ročník dívky: 2.místo Sofie Šlapová, 3.místo Katarína Boršová

3.ročník dívky: 2.místo Karolína Havlíková

4.ročník chlapci: 1.místo Miroslav Mžika, 2.místo Salomon Marcel Bystřický, 3.místo Antonín Pejša

4.ročník dívky: 1.místo Ema Demeterová, 2.místo Aneta Káňová

5.ročník dívky: 1.místo Sára Šlapová, 3.místo Alžběta Vondrášková